Odstranění celulitidy


Odstranění celulitidy


Co to vlastně celulitida je a proč vzniká ? Jestliže před padesáti lety bylo toto degenerativní onemocnění  podkožního tukového vaziva záležitostí žen okolo 40 let věku, dnes je to běžný problém u dvacetiletých žen.  Celulitida vzniká při ochablé činnosti lymfatického systému. Bílkoviny nejsou v dostatečné míře odváděny mízou, štěpí se a vznikají nekvalitní kolagenová vlákna. Odpadní látky zůstávají ve větší míře v buňkách, ty se potom zvětšují a vytvářejí nevzhledné podkožní hrbolky. Horší činnost lymfatického systému s sebou přináší i snížení  imunity. Porucha lymfatického systému jde ale ruku v ruce s oslabením stěn u cév krevního oběhu. Z krve se pak dostává do okolní tkáně více plazmy, ze které zase vzniká míza a tu není lymfatický systém schopen ve zvýšené míře drénovat neboli odvádět. Mezi hlavní příčiny vzniku celulitidy je možno označit užívání hormonální antikoncepce. Hormony, např. Estrogen, totiž snižují pevnost cévních stěn a povolují vazivo. Dále je to nedostatek pohybu a nekvalitní strava.

Jak tedy na celulitidu ?

Základním prostředkem je rázová vlna a to její kosmetická hlavice. Na každou část těla (např. břicho ) se použije 2 x 3000 rázů při jedné terapii.  Při ošetření celého těla je to 7 x 6000 rázů a to už je pořádná síla. Při této terapii se užívá frekvence 14 Hz a síla od 2,5 do 3,5 baru. Terapie je bezbolestná, vnímáte pouze intenzivní chvění. Ošetření celého těla trvá asi 80 minut. Po této fázi následuje velice příjemná ruční lymfodrenáž v trvání 40 minut, takže celkově se dostaneme asi na 2 hodiny. Počet terapií  je celkem 10, doporučená frekvence 1 – 2 x týdně. Výsledek je vždy viditelný, hmatatelný i měřitelný, přes boky ubývá  3 – 4 cm .

Kdy doporučujeme provádět lymfodrenáž ?

Nejprve si něco řekněme o lymfatickém systému. V našem těle za jeden den vznikne  asi 2l mízy. Ta vzniká z tkáňového moku a z krevní plazmy průsakem z cév. Lymfatický systém tuto mízu musí odvézt až do oblasti klíční kosti, kde ústí do horní duté žíly krevního oběhu.  Jelikož lymfatický sytém nemá vlastní centrální pumpu jakou  představuje srdce u krevního oběhu, je zřejmé, jak velké nároky jsou na něj kladeny.   Vlastní transport mízy zajišťuje stahování hladkého svalstva lymfatických cév a systém chlopní. Dále její transport podporuje stahování kosterního  svalstva a dýchání. Součástí lymfatického systému jsou  lymfatické uzliny, brzlík, slezina, mandle. Jeho dobrá funkce má rozhodující význam pro naši imunitu. Lymfatické uzliny fungují jako filtry pro všechny cizorodé a nepřátelské látky našeho organismu. Jsou v nich koncentrovány bílé krvinky, které s těmito nepřátelskými viry a bakteriemi svádí každodenní boj. Představují i významný filtr pro karcinogenní buňky. Lymfatický systém představuje také důležitý transportní kanál pro bílkoviny, které jsou pro krevní kapiláry příliš velké. Pokud tedy lymfatický systém začne selhávat, začnou se nám vytvářet otoky, budeme se cítit unaveni a  náchylnost  k nemocem se nám zvýší. V tomto případě byste manuální  lymfodrenáž  neměli dlouho odkládat.  Jinak se doporučuje provádět ji  2 x ročně pokud nemáme žádné zdravotní problémy. Je to výborný prostředek pro detoxikaci organismu, posílení imunity, odstraní únavu, posílí vitalitu.Zavolejte nám teď a zarezervujte si místo na odstranění celulitidy!

+420 733 705 050Co říkají naši spokojení klienti:


Byl jsem po operaci achilovky, stále mě bolela a už po první aplikaci laseru jsem se cítil mnohem lépe. pan Petr